Ser du vem det är? Här är kändisarnas bästa Halloween-dräkter

Nyfiken på vad Heidi Klum har hittat på för utklädnad det här året? Du har kommit rätt. Baaam har samlat kändisarnas bästa Halloween-dräkter.

Den här artikeln innehåller reklamlänkar. Samtliga produkter är valda av redaktionen. Läs mer om hur reklamlänkar fungerar här.

Läs mer: Kostympanik inför Halloween? H&M har precis löst alla dina problem

Cruella de Vil, varulv, Madonna och ängel. I år varierade kändisarnas Halloween-dräkter varierade från roliga, läskiga till rent snygga.

Baaam har plockat ut russinen ur kakan och samlat de bästa utklädnaderna i Hollywood. Kanske hittar du inspiration till helgens Halloweenfest? Eller bara för att det är grymt kul att kolla igenom.

Kolla in bildspelet nedan!

Adele

Amal Clooney och Cindy Crawford.

Ellie Goulding som Dolly Parton.

Heidi Klum

Karlie Kloss som Marilyn Monroe.

Sno stilen: Marilyn Monroe-dräkt från Vegaoo. 

Kim Kardashian och Jonathan Sheban som Cher och Sonny.

Kourtney Kardashian och Kim Kardashian som Michael Jackson och Madonna.

Samuel L. Jackson som kardinal.

Bella Thorne som Poison Ivy.Foto: @bellathorne

Kylie Jenner som ängel.Foto: @kyliejenner

Sno stilen: Vita änglavingar från Temashop. 

Channing Tatum och Jenna Dewan Tatum som Sally och Jack från The Nightmare Before Christmas.Foto: @jennadewan

Demi Lovato som polis.Foto: @ddlovato

Fergie som Tingeling.Foto: @fergie

Gigi Hadid och Zayn Malik som Felicia Hardy och Spiderman.Foto: @gigihadid

Vanessa Hudgens.Foto: @vanessahudgens

Sno stilen: Korsett med skeletthänder från Asos. 

Halle Berry som häxa.Foto: @halleberry

Jessica Alba som Juno.Foto: @jessicaalba

Khloe Kardashian och Tristan Thompson som Daenerys Targaryen och Khal Drogo.Foto: @khloekardashian

Lauren Conrad som Cruella de Vil.Foto: @laurenconrad

Sno stilen: Cruella de Vil-dräkt från Vegaoo. 

Zoe Kravitz som Marla från Fight Club.Foto: @zoeisabellakravitz

Gwyneth Paltrow som huvudet i lådan från filmen Seven. Foto: @gwynethpaltrow

Dua Lipa som Harry Potter.Foto: @dualipa

Foto: IBL