Morgana McNelis och är smyckesdesigner men ändå kanske mest känd som Charlie Hunnams flickvän. Bara för att hon är tillsammans med den populära skådespelaren så får hon en hel del näthat – något som Charlie inte tänker tolerera.
Sexig lista: 13 gånger Jackson Teller har fått oss att dregla
På sin Facebooksida publicerade Charlie Hunnam ett meddelande som är riktat till alla som skickat hat till hans tjej – nu får det vara nog!
”Vad som är mest förvirrande är att de här negativa kommentarerna och totalt oprovocerade attackerna verkar komma från folk som kallar sig för mina fans.” skrev Charlie och fortsätter:
”Tänk på logiken i det här, det här är tjejen jag älskar och har tillbringat de senaste elva åren av mitt liv med – och hoppas att det blir 60 år till. Hon har varit min lojala och stöttande partner innan jag slog igenom som skådespelare. Skulle du attackera henne på grund av ni gillar mig? Det går inte ihop.”
PREACH!
Relaterat:
Hans frieri ger oss hopp om kärleken
Här avslöjar vanliga par sina märkligaste vanor
Nya appen gör det riskfritt att stalka på Instagram
Foto: All Over Press